تبلیغات
طلایه داران بصیرت - چرا علی(ع) در منزل را باز نکرد؟
شبهه دیگر: اگر حضرت علی(ع) در خانه حاضر بود چرا حضرت زهرا(س) در منزل را باز كرد تا آن حادثه اتفاق افتد؛ در حالی که باز کردن در توسط زن در صورت حاضر بودن مرد در منزل، خلاف غیرت مردان خصوصا مردان عرب است.

پاسخ:

اولاً) «ابن عساکر» در جلد 42 کتاب "تاریخ دمشق" ص 470 آورده است که: پیامبر(ص) در خانه نشسته بود که در زدند و ایشان به ام سلمه گفتند: «یا ام السلمه قومی فافتحی له»؛ یعنی «ای ام سلمه! برخیز و در را باز كن».

ثانیاً) در جلد 44 همین کتاب صفحه 35 آمده است که: عمر بن خطاب آمد و دق الباب کرد، پیغمبر(ص) خانه بود ولی به حضرت خدیجه(س) فرمود: «افتحی یا خدیجة»؛ یعنی «ای خدیجه در را باز کن». (بقیه پاسخ را درادامه ببینید...)

ثالثاً) در جلد اول کتاب "احتجاج طبرسی" ص 292 آمده است که: روزی پیامبر(ص) در خانه نشسته بودند که امیرالمؤمنین علی(ع) در زدند و پیامبر(ص) به عایشه فرمود كه: «افتحی له الباب» یعنی: «در را برای او (علی) باز كن». حال آیا علمای وهابی غیرتمندتر از پیامبرند؟!

رابعاً) طبق آنچه ابن تیمیه در کتاب "منهاج السنة" نوشته است، کسی در منزل را باز نکرد؛ بلکه مهاجمان به زور وارد خانه حضرت(س) شدند.

خامساً) قرآن کریم در آیه 27 سوره نور می‎فرماید: «یا ایها الذین آمنوا لا تدخلوا بیوتا غیر بیوتکم حتی تستانسوا»؛ یعنی «بدون اجازه به خانه کسی وارد نشوید». در جای دیگر می‎فرماید: «یا ایها الذین آمنوا لاتدخلوا بیوت النبی الا ان یؤذن لکم». از سوی دیگر «سیوطی» در جلد 5 کتاب "الدر المنثور" ص 50 نوشته است که: «خانه زهرا خانه نبوت است». بنابراین حضرت زهرا(ع) و مولا علی(ع) بر این باور بودند كه مهاجمان حریم خانه نبوت و لااقل حرمت خانه مؤمنان را حفظ می‎كنند نه اینکه بی توجه به دستور خدا و رسول(ص)، در خانه اهل‎بیت پیامبر(ص) را آتش زده و به زور وارد خانه می‎شوند.

طبقه بندی: اعتقادی ، 
برچسب ها: شهادت حضرت زهرا، تصاویر مذهبی، پاسخ به شبهات وهابیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 23 اسفند 1392 | توسط : علی محمدی